Adrian Meronk już jest w European Tour!

Adrian Meronk fot. Lukasz Giza

Adrian Meronk już przed wielkim finałem Challenge Tour może być pewny miejsca w European Tour. Wszystko dzięki dobrej grze w Chinach.

Meronk zajął wysokie szóste miejsce w turnieju Foshan Open. Polak po czterech rundach miał wynik -16, do zwycięzcy Chińczyka Bai Zheng-kaia tracąc siedem uderzeń. W rundach notował kolejno 68, 66, 69, 69 – czyli zagrał równo i więcej niż solidnie. Nagroda? 15 tys. euro. Ale nie tylko. Szóste miejsce w Chinach pozwoliło mu na awans na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Ale na tym nie koniec dobrych wiadomości.

Meronk jest już pewny gry w European Tour, bo 16. na liście Road to Mallorca Lars van Meijel nie ma szans wyprzedzić Polaka, nawet zdobywając na Majorce maksymalną liczbę punktów. I tym samym Meronk został pierwszym golfistą z naszego kraju ze stałym miejscem w tej prestiżowej lidze. Ale przecież Meronk do bycia pierwszym w krajowym golfie już przywykł.

W Challenge Tour teraz tydzień przerwy przed wielkim finałem na Majorce. Zagra tam najlepszych 45 graczy tego sezonu, w tym Meronk. Polak będzie mógł zagrać bez dodatkowej presji – awans do European Tour ma już w kieszeni.

Gratulujemy!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTiger Woods chce zagrać na igrzyskach
Następny artykułRory McIlroy będzie olimpijczykiem
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.