Adrian Meronk w grze o European Tour

Adrian Meronk od soboty 10 listopada na polu Lumine Golf Club będzie walczył o prawo do gry w European Tour w ostatniej rundzie Q-School. Z 156 graczy promocję uzyska 25.

Meronk rywalizację w Q-School zaczynał od drugiego poziomu. Polak awans do finałowego etapu wywalczył w dogrywce w ostatni weekend na polu Alenda Resort. Po czterech dniach miał wynik -6 uderzeń i razem z sześcioma innymi graczami bił się o cztery wolne miejsca. Po trzech dołkach sprawa była rozstrzygnięta i Meronk wciąż jeszcze ma szansę na European Tour.

Finał Q-School odbędzie się na polu Lumine Golf Club w Salou pod Tarragoną. Katalońskie pole Meronk zna, rywalizował tam przed rokiem, ale nic tam nie ugrał. Teraz ma szansę na rewanż. Trzeba być jednak gotowym na batalię. W zawodach weźmie udział 156 zawodników, a rozgrywka trwa aż sześć rund. Po czterech następuje cut, a awans do European Tour uzyskuje 25 czołowych graczy plus remisy.

Zawodnicy z najlepszej “25” będą mieli przyznane kategorie 16. w European Tour, które pozwolą nawet na kilkanaście startów w tym cyklu w kolejnym sezonie.

Wyniki będzie można śledzić TUTAJ