Adrian Meronk gra w wyjątkowym turnieju

Adrian Meronk na dobre rozpoczyna sezon 2019. Polak jest w Jordanii, gdzie rywalizuje Jordan Mixed Open presented by Ayla.

To wyjątkowy turniej w kalendarzu Challenge Tour. De facto to miks trzech lig – Challange Tour, Ladies European Tour oraz Staysure Tour, czyli w jednym turnieju zagrają mężczyźni, kobiety i seniorzy. Wszyscy rywalizują na tym samym polu, grają do tych samych dołków i o te same nagrody, a jedyną różnicą jest tee, z którego zaczynają. Ono jest dopasowane do płci i wieku grających. Komitet turniejowy złożony z przedstawicieli trzech cykli tak będzie ustawiał pole, by warunki gry były sprawiedliwe.

Turniej jest formacie strokeplay na dystansie 54 dołków. Po dwóch rundach nastąpi cut, który wyłoni finałową 60. W puli nagród jest blisko 400 tys. dolarów, a zwycięzca dostanie z niej 60 tys. dol.

Meronk zacznie grę w czwartek o godz. 12:49. Drugą rundę zagra w piątek od godz. 9:09.

Turniej nie jest liczony do klasyfikacji generalnej Challenge Tour. Sezon na zapleczu European Tour na poważnie zacznie się pod koniec kwietnia w Turcji. Inauguracją sezonu będzie Turkish Airlines Challenge na polu Samsun GC z pulą nagród 200 tys. euro. Tam mają zagrać Adrian Meronk i Mateusz Gradecki.