Adrian Meronk gra w Katarze. Co warto wiedzieć?

CARNOUSTIE, SCOTLAND - OCTOBER 07: Adrian Meronk of Poland plays a drive off the 16th tee during the second round of the Alfred Dunhill Links Championship on the Championship Course, Carnoustie on October 7, 2016 in Carnoustie, Scotland. (Photo by Mark Runnacles/Getty Images)

Adrian Meronk wraca do European Tour, na razie na jeden start. Od czwartku będzie rywalizował w Qatar Masters z pulą nagród wynoszącą 1,75 mln dolarów. Co warto wiedzieć przed startem Polaka w Katarze?

Jak Meronk trafił do Qatar Masters?

Adrian Meronk w połowie lutego zwyciężył w Qatar Open Amateur Golf Championship 2019 i uzyskał przepustkę do zaliczanego do European Tour turnieju Commercial Bank Qatar Masters 2019.

Jak do tej pory grał Meronk w European Tour?

Adrian Meronk zagrał do tej pory w siedmiu turniejach European Tour i zarobił w nich w sumie 11 767 euro. Jego najlepszy rezultat to dzielone 42. miejsce w Joburg Open w 2017 roku.

Co to za turniej?

Turniej Commercial Bank Qatar Masters 2019 odbędzie się w dniach 7-10 marca również na polu Doha Golf Club (par 72). W puli nagród jest 1,75 mln dol. Zawody te są rozgrywane na tym polu niezmiennie od 1998 roku. Zwycięzca tej rywalizacji otrzymuje Mother of Pearl – jedno z najbardziej nietypowych trofeów na trasie European Tour.

Kogo warto obserwować?

Paul Lawrie wygrywał tu dwukrotnie – w 1999 roku i 2012 roku. W tym sezonie zagra o trzeci triumf. Wśród faworytów wymienia się Kurta Kitayamę, który jest sensacją ostatnich tygodni. Na jesieni przebrnął przez trzy rundy kwalifikacji do European Tour, przed tygodniem triumfował w Omanie, a teraz spróbuje wygrać w drugim starcie z rzędu. Za czarnego konia turnieju uważa się Thomasa Pietersa, który jest w świetnej formie, ale nie potwierdził jej jeszcze turniejowym zwycięstwem.

Gdzie oglądać Qatar Masters?

Transmisje na żywo z turnieju przeprowadzą sportowe anteny Canal+. Dwie pierwsze rundy do zobaczenia w Canal+ Sport, trzecia i czwarta w Canal+ Now. Szczegółowy plan transmisji TUTAJ.