56-letni Vijay Singh trenuje tak, że spocisz się od samego patrzenia

Vijay Singh
Vijay Singh

W lutym skończy 56 lat, ale nie zwalnia treningowego tempa. Vijay Singh przygotowuje się do kolejnego sezonu PGA Tour Champions jakby w metryce tych lat miał ze 30 mniej.

Vijay Singh zasłynął z niesamowitych zwycięstw i licznych kontrowersji, ale jego największym atutem przez całą karierę była przede wszystkim ciężka praca. Dlatego 34 zwycięstwa w PGA Tour i trzy wielkoszlemowe tytuły przy jego nazwisku nie powinny dziwić. Imponujące jest to, że niedługo przed 56. urodzinami, nie zwolnił treningowego tempa. A do tego ćwiczy swoje ciało w bardzo innowacyjny sposób.

Na nagraniu opublikowanym przez PGA Tour Champions widzimy fragment jego treningowej rutyny. Są ćwiczenia z rzucaniem samochodowej opony, wali młotem w oponę traktora imitując golfowy swing, a potem przerzuca się na ćwiczenia z piłką lekarską.

Tak trenuje Vijay Singh:

Widać, że Singh poważnie traktuje starty w PGA Tour Champions. W lidze dla golfowych legend występuje od 2013 roku, ale na poważnie wziął się za to dwa lata temu. W 2017 roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, w 2018 roku wygrał trzy turnieje i ma apetyt na to, by przerwać dominację Bernharda Langera. Niemiec triumfował w 10 z ostatnich 11 sezonów.