Dwóch Polaków na podium Wrocław Open 2017

Finn Fleer, reprezentant Niemiec, po dogrywce z najlepszym polskim zawodowcem, Adrianem Meronkiem, został triumfatorem Wrocław Open 2017. Adrian Meronk i Finn Fleer zakończyli trzydniowy turniej z wynikiem -13. Na trzecim miejscu, ze stratą trzech uderzeń do lidera, uplasował się najlepszy polski amator Mateusz Gradecki.

„Gradi Golf Club to rewelacyjne i wymagające pole. Spodobało mi się tym bardziej, że  w cyklu Pro Golf Tour pierwszy raz zdobyłem pierwsze miejsce”, podsumował turnie triumfator Wrocław Open 2017.

Pierwszy raz w historii zdarzyło się, aby w turnieju z cyklu Pro Golf Tour na podium stanęło dwóch Polaków.

„Miałem dziś okazję oglądać grę Adriana i Mateusza. Nie ukrywam, że dostarczyli nam większe emocje niż Ryder Cup. Kilka eagle, mnóstwo birdie i pierwszy raz w historii Pro Golf Tour dwóch Polaków  na podium. Szkoda, że Adrianowi nie udało się w dogrywce, ale jestem przekonany, że przed nimi jeszcze wiele spektakularnych zwycięstw”, powiedział Sekretarz PGA, Adam Mitukiewicz.

Wrocław Open należy do niemieckiego cyklu Pro Golf Tour i jest najważniejszym turniejem zawodowym w Polsce. Zawody zaliczane są także do oficjalnego rankingu światowego WAGR. Pula nagród wyniosła blisko  130.000 zł. Zwycięzca zdobył 5.000 Euro.

„Dzisiejsza runda była zdecydowanie najlepsza, pomimo najgorszych warunków atmosferycznych. Nadrobiłem 6 uderzeń, chociaż popełniłem dwa duże błędy, które kosztowały mnie zwycięstwo. Pozostał niedosyt po dogrywce, aczkolwiek jestem zadowolony z dobrego wyniku i z mojej gry. Teraz będę się przygotowywał do Challenge Touru w Kazachstanie, który odbędzie się już za dwa tygodnie”, powiedział najlepszy polski zawodowiec Adrian Meronk.

W rozgrywkach wzięło udział  100 zawodowców z całej Europy.  Dzięki dzikim kartom szansę udziału w turnieju mieli najlepsi gracze  PGA Polska: Adrian Meronk, Max Sałuda, Grzegorz Zieliński,Thomas Bosco-Cwiok, Adrian Kaczała, Łukasz Szadny oraz Kuba Ufnal. Grupę zawodowców uzupełnili amatorzy – kadrowicze Polski. Oprócz Polaków mogliśmy podziwiać golfistów z: Niemiec, Francji, Austrii, RPA, Maroko, Szkocji, Belgii, Holandii oraz Portugalii.

„Świetnie zacząłem dzisiejszą rundę robiąc dwa eagle na pierwszych sześciu dołkach. Ogólnie jestem zadowolony z występu. Dwie biało-czerwone flagi na podium bardzo mnie cieszą”,  powiedział najlepszy polski amator, Mateusz Gradecki.

Wyniki

Informacja prasowa PGA Polska

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułThomas lepszy od Spietha w Dell Championship
Następny artykułMatthew Fitzpatrick z czwartym zwycięstwem
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .