Now Reading
Polska ósma, Meronk trzeci w Drużynowych MŚ Amatorów

Świetne wieści z Meksyku! Reprezentacja Polski z Drużynowych Mistrzostw Świata Amatorów przywiezie najlepsze w historii ósme miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Adrian Meronk był trzeci.

Turniej nazywany Eisenhower Trophy w tym roku odbywał się w Meksyku, na półwyspie Cancun. Zawody zgromadziły 212 zawodników z 71 krajów świata. Rywalizowano na dwóch polach – Mayakoba El Camaleón GC (par 71) oraz Iberostar Playa Paraiso GC (par 72). Reprezentacja Polski, która na Drużynowa Mistrzostwa Świata Amatorów pojechała po raz trzeci, przywiozła najlepszy wynik w historii startów.

Drużyna w składzie Adrian Meronk, Mateusz Gradecki i Jakub Dymecki od początku trzymała się w czubie tabeli wyników. Do klasyfikacji generalnej brane były uwagi dwa najlepsze wyniki z każdej rundy. Biało-Czerwoni po dwóch rundach byli w pierwszej trójce, potem cały czas mieli szansę na podium. Ostatecznie z wynikiem –14 zajęli bardzo dobrą ósmą lokatę. Do dzielonego trzeciego miejsca zabrakło niewiele (cztery uderzenia), do drugiego też (pięć uderzeń). Poza zasięgiem wszystkich byli Australijczycy – ich wynik to –38 po czterech rundach, o 19 uderzeń lepszy niż druga drużyna. Prawdziwa przepaść.

Adrian Meronk, dla którego był to ostatni amatorski turniej w karierze, zajął w klasyfikacji indywidualnej dzielone trzecie miejsce z wynikiem –12. 23-latek może być ze swojej postawy zadowolony – grał równo, w każdej rundzie schodził poniżej par. Dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Australii – Cameron Davis (–17) oraz Curtis Luck (–15).

Mateusz Gradecki z wynikiem –2 po czterech rundach w klasyfikacji indywidualnej był na dzielonym 31. miejscu. Jakub Dymecki z wynikiem +33 uplasował się na dzielonej 165. pozycji.