Now Reading
Alejandro Pedryc w Junior Open Championship

Alejandro Pedryc ukończył swój pierwszy start w Junior Open Championship na 42. miejscu

Turniej rozgrywanych jest w formacie stroke play. Po dwóch dniach 80 najlepszych zawodników awansuje do rundy finałowej. Młodzi golfiści nagradzani są także w swoich grupach handicapowych i regionalnych. A dodatkową atrakcją jest to, że po zakończonym turnieju mają możliwość oglądania gwiazd światowego golfa, bo Junior Open Championship zazwyczaj odbywają się tuż przed startem The Open i w bardzo bliskiej odległości od areny zmagań zawodowców. W tym roku juniorzy grali na polu w Kilmarnock, które jest o rzut beretem od Royal Troon, gdzie w czwartek rozpoczął się The Open.

Polskę w Junior Open Championship reprezentował Alejandro Pedryc, wychowanek klubu z Sobieni Królewskich i jego start należy uznać za udany. Pedryc bez większych problemów przeszedł cut, a w rundzie finałowej jeszcze poprawił swoją pozycję. Ostatecznie grę na trudnym szkockim polu ukończył na 42. miejscu (wynik +22).

Zawody wygrał Portugalczyk Pedro Lencart Silva, który jako jedyny po trzech rundach mógł się pochwalić wynikiem poniżej turniejowego par (-5).